fbpx

„Je to špička konstruování.“

Mirek pracuje jako letecký konstruktér ve společnosti New Space Technologies (NST) téměř od jejího založení. Svému oboru se věnuje již přes 20 let, od studia na vysoké škole VUT v Brně, kde vystudoval specializaci Stavba letadel na Fakultě strojní. Je jedním z nejzkušenějších konstruktérů ve společnosti a díky své dlouholeté praxi může předat zkušenosti i začínajícím konstruktérům.

„Není tolik možností se dostat k vývoji nového letounu od samého počátku.“

O čem je podle tebe NST?
NST je rodinná firma, která pracuje na mnoha zajímavých projektech.

Proč ses rozhodl jít do NST?
Do NST jsem se rozhodl jít z toho důvodu, že se zde rýsovaly velice zajímavé projekty v leteckém průmyslu. Já v podstatě celý život dělám letadla a není až tolik možností se dostat k vývoji nového letounu od samého počátku. Baví mě konstruovat letadla, protože to není jednoduché a člověk se dostane k mnoha dalším zajímavým věcem. Není to pouze letadlo, je to špička konstruování.

Proč si myslíš, že by v NST chtěli lidi pracovat?
Do NST by měli přijít lidi, kteří mají zájem o konstrukční práce v 3D systémech a na opravdu zajímavých projektech od automobilů přes letadla i vojenskou techniku. Pracují tu zkušení konstruktéři, kteří mají dlouholetou praxi a mají co nabídnout mladým začínajícím konstruktérům. Konstruktéři zde mají velkou budoucnost. Na to, jak krátce firma existuje, dobře se rozjíždí a podle mého názoru bude ještě dlouhý čas fungovat právě i vzhledem k tomu, že je zde opravdu hodně zkušených lidí, tak si myslím, že zakázky se jenom pohrnou.

Co si užíváš na své práci?
Na mé práci konstruktéra mě baví ta všestrannost. Komunikujeme s jinými firmami, s jinými lidmi a dostáváme se k velmi zajímavým informacím, které ke své práci potřebujeme. Ta práce je opravdu výjimečná. Pracujeme na jedinečných projektech, které nekončí jen „na prkně“ nebo v počítači, ale nakonec opravdu vidíme výsledky své práce. Navíc se mi nestalo, že bych se v práci někdy nudil. Neustále je zde co dělat.

Co je pro tebe největší benefit v práci?
Benefitem je mi práce samotná, která mě velmi baví. Mimo to pracujeme v mnoha 3D systémech, na které jsme zaškolováni a tím získáváme další kvalifikaci, která se nikdy neztratí. Máme také možnost výuky anglického jazyka.

Jak vnímáš svůj kolektiv?
Je zde velmi dobrý kolektiv, většinu svých spolupracovníků znám i z osobního života a z dřívějška. S kolegy se stýkáme i mimo pracovní dobu – chodíme hrát fotbálek, někdy na pivko, sem tam když je nějaká oslava, vytáhneme gril a udělá se nějaká dobrůtka.

 

O naší konstrukční kanceláři

Společnost New Space Technologies s.r.o. (NST) se zabývá návrhem a vývojem jedinečných projektů pro civilní i vojenské účely. Mezi nejaktuálnější projekty patří např. vývoj devíti místního letounu pro zahraničního investora nebo vývoj obojživelného záchranářského vozidla s unikátními parametry. Nejznámější jsou však pro svůj bezpilotní letoun CANTAS se schopností vertikálního vzletu a přistání.

Oddělení bezpilotních prostředků (UAS) a Zkušebna

Oddělení bezpilotních prostředků (UAS) a Zkušebna NEW SPACE TECHNOLOGIES   Jedním z nosných pilířů aktivit společnosti NST je divize vývoje, výroby a zkoušení bezpilotních létajících prostředků (UAV). Její vznik byl iniciován záměrem realizace ambiciózního...

Zdeněk Zajíc, 35 let, Letecký konstruktér

Zdeněk si obor svého studia vybral už při nástupu na střední školu, od té doby ho neopustil a stále ho baví. „Takových projektů je v Evropě minimum.“   Co bys krátce řekl o NST?NST je menší firma, která se dále rozrůstá. Jsme konstrukční kancelář, která pracuje...

KONTAKTUJTE NÁS

Kontaktujte nás

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Zerzavice 2146
686 01 Staré Město

Email: info@newspacetechnologies.cz
Telefon +420 602 749 317

New Space Technologies s.r.o. je zapsána v rejstříku firem spravovaného Krajským soudem v Brně, sekce C, klauzule 96819. Registrační číslo organizace: 019 54 717.