fbpx

František nastoupil do New Space Technologies (NST) na pozici konstruktéra před rokem a za krátkou dobu se vypracoval na vedoucího konstruktéra oddělení pozemních vozidel. Ke konstruktéřině směřoval už od dětství, kdy ho nejvíce bavilo vytvářet nové věci ze stavebnic.

„V NST se meze nekladou“

Co vlastně takový konstruktér dělá?

V NST se řeší především vývojová konstrukce, kde zákazník požaduje nový produkt, čí modernizaci stávajícího. V těchto případech konstruktér by měl vymýšlet něco nového, inovativního. Tvoření nových věcí je právě velmi často snem konstruktéra, který se snaží naplnit v práci a jeho práce by mu to měla umožnit a bavit ho. Sám se řídím heslem, nedělat činnosti, co mě nebaví.

Jaká je konkrétně tvá pracovní náplň?

Jako vedoucí konstruktér v oblasti pozemních vozidel řeším s kolegy jednotlivé konstrukční uzly na projektu pásového vozidla. Hlavním aspektem je pro mě komunikace s dodavateli a partnery v projektu pásového vozidla. Nedílnou součástí mé práce je samozřejmě i vlastní konstrukce v CAD PTC Creo.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den v NST?

To je velmi těžká otázka. Jediná jistota je ranní káva. Poté už záleží na tom, co den přinese. Běžně probíhají standardní konstrukční práce, ale také komunikujeme s dodavateli, subdodavateli či zákazníky. Každý den je to jiné. Rutinní práce u nás nehrozí.

 

Proč si myslíš, že by v NST chtěli lidi pracovat?

V NST se dá dostat k velmi zajímavým projektům, např. na vývoji letadla od nuly nebo na vývoji pozemního vozidla pásového typu, které opět vyvíjíme zcela od začátku. Máme zde volné ruce v konstrukci nových produktů, u nás se meze nekladou.

Co je pro tebe největším benefitem práce v NST?

Velká možnost seberealizace, to je takový ten hlavní benefit. Na NST mě baví diverzita, dostaneme se ke spoustě různorodých projektů na rozdíl od výrobních společností, kde je práce konstruktéra více jednotvárná.

Jak bys hodnotil své pracovní prostředí?

Jedním slovem „super“. Pracujeme v moderním prostředí, kolektiv – kolegové úžasní, takhle dobrou partu jsem si snad ani nemohl přát.

Příběhy našich zaměstnanců

Miroslav Ondrůšek, Konstruktér v letecké divizi

„Je to špička konstruování.“ Mirek pracuje jako letecký konstruktér ve společnosti New Space Technologies (NST) téměř od jejího založení. Svému oboru se věnuje již přes 20 let, od studia na vysoké škole VUT v Brně, kde vystudoval specializaci Stavba letadel na Fakultě...

Zdeněk Zajíc, 35 let, Letecký konstruktér

Zdeněk si obor svého studia vybral už při nástupu na střední školu, od té doby ho neopustil a stále ho baví. „Takových projektů je v Evropě minimum.“   Co bys krátce řekl o NST?NST je menší firma, která se dále rozrůstá. Jsme konstrukční kancelář, která pracuje...

Jaroslav Prchal, 54 let, Letecký konstruktér

Jardu nalákala do New Space Technologies (NST) pestrost nabízené práce, která mu v prvních měsících potvrdila jeho očekávání,a kolektiv lidí, mezi kterými se cítí jako doma. „Moje práce mě naplňuje.“   Jak bys stručně představil NST?NST je taková mladá moderní...

KONTAKTUJTE NÁS

Kontaktujte nás

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Zerzavice 2146
686 01 Staré Město

Email: info@newspacetechnologies.cz
Telefon +420 602 749 317

New Space Technologies s.r.o. je zapsána v rejstříku firem spravovaného Krajským soudem v Brně, sekce C, klauzule 96819. Registrační číslo organizace: 019 54 717.